-
-
Muž nepřežil pád z mostu v Lokti
Červen 21, 2025 By Kristi -
Za sex pod hradem Loket hrozí až dva roky vězení
Červenec 20, 2023 By Kristi -
Loketští Piráti míří do opozice, kdo se stane starostou?
Říjen 13, 2022 By Kristi -
Hasiči zasahovali u nehody auta s autobusem
Duben 03, 2022 By Kristi -
Přes Houpačák v Lokti neprojdete, čeká ho oprava
Září 03, 2021 By Kristi
-
Lenka: To jste vsichni nasrany co? :-D »
-
Jiřina Kolářová: Kolik schodů vedlo k pokladně? Bylo to náročné? D »
-
r.kvak: Pro ty co neumí počítat se musím ještě jednou vyjá »
-
Kája: Protože tam vidí tu bandu co tam sedi, a to dojdou »
-
Kája: P.S. A p.Marek ať raději již nic nepíše, stačí na »
-
Tendr na zimní údržbu vyhrála firma radního Lubomíra Stehlíka. Ten v lednu rezignuje na svou funkci

Tendr na zimní údržbu komunikací v Lokti získala firma Služby MaSS radního Lubomíra Stehlíka. Město mu vyplatí 3,7 milionu korun bez DPH. O chodníky a silnice v zimě se bude podle smlouvy starat dva roky.
Přestože jeho nabídková cena nebyla nejnižší, městská komise vybrala jeho nabídku jako nejvhodnější a nadstandardní. „Nabídka firmy MaSS je velmi podrobná, obsahuje způsoby odstraňování závad, odstraňování sněhových bariér a odvozy sněhu. Zahrnuje také řešení kalamitních situací, úklid po zimní sezóně, opatření pro svoz odpadu a ošetření kanalizace. Nabídka je v nadstandardním rozsahu a má pro město přidanou hodnotu,“ uvedl starosta Lokte Zdeněk Bednář. Sám Lubomír Stehlík považuje cenu 3,7 milionu za dobrou. „Částka je odpovídající ke kvalitě, kterou nabízím,“ vysvětlil Stehlík.
Nejvhodnějšího kandidáta vybírala komise, složená většinou z řad loketských politiků, celkem ze tří uchazečů (Služby MaSS, AVE CZ, Kurucovi). Do výsledného protokolu členové komise pak zapisovali body od 1 do 100 s tím, že plný počet bodů znamená, že kvalita nabídky je naprosto dokonalá. V hodnotícím výboru byl kromě starosty Zdeňka Bednáře také bývalý starosta Jiří Kolářík, radní Radek Hejna, vedoucí Odboru správy majetku města Vít Cibuzar a zastupitelé Václav Neudert, Karel Smolík a Miroslav Švehla, který byl zároveň i předsedou komise.
Bednář, Hejna, Švehla, Cibuzar i Neudert se shodli, že kvalita zimní údržby pod vedením Stehlíkovy firmy bude naprosto dokonalá. O malinko střízlivější ve svém hodnocení byli pak jen Kolařík a Smolík, kteří dali firmě MaSS 85 bodů, tedy posudek „kvalita je splněna téměř dokonale.“ Konkurenční AVE CZ s cenou 2,9 milionu bez DPH získávalo body kolem hranice 55 (kvalita je splněna jen v základních rysech), Kurucovi s cenou 3,9 milionu korun bez DPH naopak kolem 75 bodů (kvalita je splněna velmi dobře).
„Hodně nadstandardní u pana Stehlíka bylo, že například po zimě dojde k vyčistění kanálů od nánosů, dále i časy výjezdů spolu s technologií údržby hrály velkou roli. Navíc na rozdíl od ostatních zájemců přihlášených do výběrového řízení vyniká počtem techniky, zaměstnanců i dispečerů,“ říká předseda komise Miroslav Švehla s tím, že cena zakázky odpovídá tomu, co v loňském roce. „Každý měl samozřejmě svůj vlastní názor, ale nakonec jsme se naprosto shodli ve výběru nejvhodnějšího uchazeče,“ dodal Švehla.
„Hodnotící komise naprosto transparentně obodovala předložené nabídky a všechny materiály zveřejnila na webu města, včetně bodových tabulek jednotlivých hodnotitelů. Výsledek vyzněl jednoznačně ve prospěch firmy Služby MaSS, a to i v případě hodnocení opozičních zastupitelů v hodnotící komisi. Je pravdou, že nabídka této firmy nebyla nejlevnější, ale je třeba zároveň říct, že nejlevnější nabídka (AVE Praha) skončila až třetí. Nemám jediný důvod nevěřit hodnotící komisi, ve které byl starosta, správce městského majetku nebo dva opoziční zastupitelé a další, že by vybrala špatně. Také proto rada města na svém jednání výsledky potvrdila,“ řekl k věci radní Petr Zahradníček s tím, že na stejném zasedání Lubomír Stehlík oznámil, že k 1. lednu 2014 složí funkci radního. „Jak už jsem to řekl kdysi, cítím v tom osobní střet zájmů, a proto k 1. lednu rezignuji,“ sdělil Stehlík. V zastupitelstvu ovšem i nadále zůstane.
Velkým překvapením bylo, že se do výběrového řízení nepřihlásila městská firma Loketské městské lesy (LML). „Před nástupem do funkce ředitele LML jsem při formulaci svých představ řízení společnosti jasně říkal, že LML byly zřízeny za účelem správy lesního majetku, nikoliv pro provádění komunálních služeb, a že v případě výběru mé osoby, hodlám tyto činnosti omezit. Tuto činnost budeme provádět pouze na námi spravovaných pozemcích či jako výpomoc městu v případě havarijních situací, a to jen v nezbytně nutné míře,“ reagoval ředitel LML František Kolář. Podle smlouvy mezi městem a firmou Služby MaSS však Lesy budou v rámci zimní údržby určité práce provádět, jelikož s nimi Stehlík uzavřel smlouvu o dílo.
„Loketské ulice by měla určitě udržovat firma, která sídlí nejblíž. Věřím, že se pan Stehlík o zimní údržbu dobře postará,“ říká Libor Dedek z Mírové ulice. Opoziční zastupitel Jaroslav Hlavsa ovšem za celým tendrem vidí klientelismus.
„Na jednom z prvních zasedání zastupitelstva v letošním roce zazněla z řad občanů stížnost na provádění zimní údržby, když neúměrná vrstva soli rozežírala vše, najmě psí tlapky. Souběžně se stížností byl vznesen dotaz, proč tuto službu nevykonávají nadále naše lesy, které „to“ přeci dělaly docela dobře. Vedení města odpovědělo, že mají jinou filozofii. Lesy se mají starat o les a nemají zasahovat do jiných oblastí. Občan logicky opáčil, že v tom případě nechápe, proč se lesy účastnili výběrového řízení – proč dávaly nabídku. V zasedačce to pobaveně zašumělo, a pak již bylo slyšet jen trapné blekotání k odvedení pozornosti od tématu,“ vzpomíná Hlavsa.
Podle jeho slov Lesy měly na zimní údržbu vyčleněné a proškolené zaměstnance, kteří se naučili problematiku rutinně zvládat. „Investovaly nemalé prostředky do techniky na základě předchozího zadání téhož vlastníka – města. Chtělo-li město odříznout technické služby od lesů, stačilo vyčlenit lidi a techniku. Jejich osamostatněním bychom měli základ vlastních technických služeb, na dotace jsme mohli pořídit moderní komunální techniku, a tedy dále zlepšovat a zlevňovat fungování těchto služeb. Takto by postupoval každý, kdo používá selský rozum. S péčí řádného hospodáře, jak rád zdůrazňuje náš pan starosta. A ještě poznámka. Proč nadále Lesy vykonávají tyto služby v lokalitě přírodního divadla, nebo při odchytu toulavých psů?“ ptá se Hlavsa s tím, že v roce 2011 za 6 zimních měsíců činily celkové náklady Lesů na zimní údržbu 936 tisíc korun včetně režie a DPH a v předchozím roce byly vlivem mírné zimy ještě nižší.
„Co dodat? Prostě zvítězila jiná „filozofie“. Tato „filozofie“ zvítězila na Lokti již ve chvíli, kdy byla schválena proslulá melounová dohoda s MaSS, která předcházela mému odvolání z funkce starosty. V nové radě pak zasedl i majitel zmíněné firmy a výběrové řízení na zimní údržbu je jen logickým vyústěním procesu. Celkem trefně to na jedné poradě komentoval kolega zastupitel, který prohlásil, že výběrka se budou opakovat, dokud nezvítězí ta správná firma. MASS sice nenabídly ani v této soutěži nejnižší cenu, dle názoru komise však poskytují nejvyšší přidanou hodnotu. Budoucím zastupitelům budiž útěchou, že nová smlouva se starou firmou (mimochodem plná chyb) není podepsána na původních 25 let, ale pouze na dvě léta, tedy vlastně zimy. To je docela symbolické že?“ dodal Hlavsa.
„Je pro mne s podivem, že žádné pochybnosti pan Hlavsa nevznesl na veřejném jednání městského zastupitelstva 7. 11. 2013? Místo toho ve článku MF Dnes nařkne současné vedení radnice z „procesu dělby kořisti“, bez jediného pádného argumentu. Možná by se příště měl, než takové nařčení vysloví, informovat u svých kolegů zastupitelů, členů hodnotící komise, zvolených rovněž za ODS,“ uzavřel Zahradníček.
Napsat komentář